Depolu Sabunluk Nedir?

    Toplu yaşam alanlarında, çoklu lavabolarda sabun aparatlarının depoya bağlanarak merkezi bir kurulumun oluşturulmasıdır. Bakım süresi uzun aralıklarla yapılabilen, lavaboda sürekli sabun olmasını sağlayan hijyenik bir sabun akıtma sistemidir. 

    Depolu sabunluk alanlarında temizlik, hijyen hassas bir konudur. Söylenen; herkesin ellediği yere biz de elliyoruz. Fotoselli sabunluklar hariç, mekanik çalışan tüm sabunluklar da temas şart, ellemek zorundasınız. Önemli olan sıvı sabun alırken, temas noktanızın en aza indirilmesi ve ellenen temas noktasının temizliğidir.

     Bir diğer nokta, avuç içi kullanımın önemi;

     Kişisel temizlikte parmak uçları kullanılıyor olsa da, avuç içini kesinlikle kullanmayız. Bu depoya bağlanan sabun aparatları, avuç içi kullanıldığından, sıvı sabun israfı olmaz, sabun dökülmez. Bu sistemde sıvı sabun alacak kişi, ince bir pime hareket vermektedir. Sabun pompasının pimi harekete geçtiğinde yeterli sabun gelmekte, pimin üzerinde kalan ince tabaka sabunluk ta sabun almak için basılan tek noktanın, yani pimin temizlenmesini sağlamaktadır. Bizde bu sayede bu sabunluklar 'a, kendi kendini dezenfekte eden sabunluk, sabun akıtma ünitesi diyoruz.